top of page

Junioripäällikkö

Haluatko olla tukemassa lasten ja nuorten liikkumista? Innostaako lentopallon seura- ja valmennustyö sinua?

Joen Juju on naisten ja tyttöjen lentopalloseura. Jujulla on tyttöjen juniorijoukkueita aina F- junnuista A-tyttöihin. Seuran pelaajapolku on rakennettu Lentopalloliiton linjausten mukaisesti ja seuran valmentajia toimi niin Jujun kuin Itä-Suomen aluevalmennuksen tehtävissä. Seuralla on edustusjoukkue naisten 1-sarjassa. Lisäksi seurassa on joukkueita 2- ja 3-sarjassa. Seura-aktiiveille on oma perhevuoro. Seurassamme on mahdollisuus harrastaa lentopalloa siis monella tasolla.

Joen Juju hakee

junioripäällikköä/seurakoordinaattoria


osa-aikaiseen määräaikaiseen työsuhteeseen aluksi ajalle 15.6.2022-31.5.2023. Tähän toimintaan olemme saaneet opetus- ja kulttuuriministeriön jakamaa seuratukea. Jujun valmentajat ja monet kymmenet vapaaehtoiset tekevät yhteistyössä kanssasi työtä pelaajiemme ja seuran kehittämisen eteen.


Junioripäällikön/seurakoordinaattorin tehtäviin kuuluvat:

  • Valmennuksen ja pelaajapolun koordinointi

  • Juniorijoukkueiden valmennukseen osallistuminen

  • Valmentaja- ja juniorituomaripolun rakentaminen

  • Muut erikseen sovittavat tehtävät


Työaika on 15-20 tuntia viikossa.

Lisätietoja tehtävästä antaa: Ilpo Hiltunen, puh. 040 508 4584


Lähetä hakemus palkkatoiveineen 10.6.2022 mennessä osoitteeseen: info@joenjuju.com

Comments


bottom of page