top of page

Juju hakee päävalmentajaa 1-sarjajoukkueelle

Joen Juju hakee päävalmentajaa seuran edustusjoukkueelle 1-sarjaan kaudelle 2023-2024. Edustusjoukkue voitti runkosarjan kaudella 22-23 sekä eteni liigakarsintoihin asti tehden seurahistoriaa.


Lisätietoja voi kysyä seuran puheenjohtajalta Matti Turtiaiselta. Hakemukset viimeistään 4.5.2023 mennessä sähköpostilla: matti.turtiainen@uef.fi.

Lentopalloseura Joen Juju Jujun valmentajat, joukkueenjohtajat, vanhemmat ja monet kymmenet vapaaehtoiset tekevät joka viikko vapaaehtoistyötä pelaajiemme ja seuran kehittämisen eteen. Jujulla on junnujoukkueita aina F- junnuista A-tyttöihin. Seuran pelaajapolku on rakennettu Lentopalloliiton linjausten mukaisesti ja seuran valmentajat toimivat niin Jujun kuin Itä-Suomen aluevalmennuksen tehtävissä. Seuralla on edustusjoukkue naisten 1-sarjassa. Seurassa on myös naisten 3-sarjajoukkueita sekä perhevuoro taustajoukoille. Seurassamme on mahdollisuus harrastaa lentopalloa siis monella tasolla.

848 views

Kommentare


bottom of page